Blog Archives

Ako urobiť polievku Minestrone?

polievka Minestrone

Podrobný recept na polievku Minestrone. Taliani jej hovoria veľká polievka. Postupujte podľa tradičného receptu na prípravu talianskej polievky Minestrone. Je to výborná a v našich končinách tiež veľmi obľúbená polievka.

Čítať ďalej »

Ako uvariť fazuľový guláš so zemiakmi?

recept na fazuľový guláš so zemiakmi

Fazuľový guláš so zemiakmi je lacné a sýte jedlo. Preto býva s obľubou pripravovaný pre väčšie množstvo „vyhladovaných“ stravníkov a tam, kde sa predpokladajú nižšie nároky na kuchyňu: na detských táboroch, turistických zrazoch, pri hromadnom zájazde do hôr a podobne. Výhodou je značne nízka cena. Fazuľový guláš so zemiakmi si môžeme pripraviť aj doma. Ako urobiť fazuľový guláš so zemiakmi? Recept čítajte ďalej a smelo postupujte pri príprave pokrmu podľa …

Čítať ďalej »

Ako urobiť taliansku paradajkovú polievku?

príprava talianskej paradajkovej polievky

Správnejšie by bolo – recept na paradajkovú polievku na taliansky spôsob. Odovzdávať recepty podľa „národných“ receptúr je zradné. Vždy sa nájde nejaký ortodoxný negativista, ktorý predpis zavrhne. A tiež sa niekedy nezoženú regionálne ingrediencie. Prinášame návod, ako urobiť taliansku paradajkovú polievku podľa talianskeho receptu, ale v slovenských podmienkach. Zmeny v recepte nie sú zásadné.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť závarky do polievok?

ako na závarky do polievok

Prečo sú závarky do polievok také obľúbené? Pretože sú rýchle, jednoduché a výborné. Nejde o žiadnu zložitú vedu alebo recept, na ktorý musíte byť gurmán či odborník. Ide len o prosté ochutenie polievky. Poďme si spoločne teraz prejsť niekoľko receptov na závarky do polievok, ktoré nájdete v článku nižšie.

Čítať ďalej »

Ako uvariť rýchlu zeleninovú polievku?

ako na rýchlu zeleninovú polievku

Dôvod, prečo sa oplatí spraviť túto rýchlu zeleninovú polievku je ten, že je úžasné,  že pre jej prípravu môžete použiť akýkoľvek druh zeleniny. Záleží len na vašej chuti. Pripravte si chutnú polievku zo zeleniny rýchlo a bez zložitých príprav pre celú rodinu aj u vás doma.

Čítať ďalej »

Ako uvariť zabíjačkovú polievku?

zabíjačková polievka

Zabíjačková polievka je síce hutná, trochu zvláštne vyzerajúca a vysoko kalorická, ale napriek tomu si ju občas radi doprajeme, a to najmä v zimných mesiacoch. Nemusíme však preto hneď zabíjať prasa. Zabíjačkovú polievku možno pripraviť ľahko, rýchlo a z bežne dostupných surovín. Od tej pravej zabíjačkovej polievky bude na nerozoznanie.

Čítať ďalej »

Ako uvariť gulášovú polievku?

recept na gulášovú polievku

Obľúbená tradičná slovenská kuchyňa, ktorá zasýti ale hlavne zahreje. Tak to je predsa domáca gulášová polievka, ktorú si môžeme dať s chlebom. Vyskúšajte náš recept na gulášovú polievku tak, ako ju robíme s radosťou my.

Čítať ďalej »

Ako urobiť mrkvovú polievku?

mrkvová polievka

Mrkvovú polievku môžeme pripraviť pre obmenu jedálneho lístka, alebo v prípade, že mrkva výrazne prevláda v našich zásobách zeleniny. Pretože je mrkva sama o sebe sladkastá a trochu mdlá, čo nie každému v polievke vyhovuje, prinášame niekoľko tipov, ako urobiť mrkvovú polievku, ktorej chuť nebude fádna.

Čítať ďalej »

Ako urobiť chuťovo vyváženú paradajkovú polievku?

ako pripaviť chuťovo vyváženú paradajkovú polievku

Paradajková polievka, niekedy tiež nazývaná polievkou rajskou, patrí k tým trochu svojráznym pokrmom, ktoré každý „nemusí“. Aj mnohí dospelí si pamätajú, ako im paradajková polievka v školskej jedálni „narastala“ na tanieri. Urobiť paradajkovú polievku síce nie je ťažké, ale napriek tomu je potrebné na jej prípravu sa trochu viac sústrediť. Ako správne urobiť paradajkovú polievku, aby bola dobrá a chuťovo vyvážená?

Čítať ďalej »

Ako urobiť mrkvovú nátierku?

Mrkvová nátierka

Mrkvová nátierka dobre chutí na plátkoch sendviča alebo s bielym či celozrnným pečivom. Pripravujeme ju pre deti aj pre dospelých. Chlebíčky s mrkvovou nátierkou môžeme predložiť hosťom ako netradičné malé pohostenie. Nie je len jeden recept, ako správne urobiť mrkvovú nátierku a v jej príprave sa skutočne žiadne medze nekladú. Prinášame niekoľko inšpirácií, ako urobiť mrkvovú nátierku v domácich podmienkach.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť krémovú karfiolovú polievku?

ako pripraviť krémovú karfiolovú polievku

Tu vám prinášame recept na domácu krémovú karfiolovú polievku. Krémová karfiolová polievka býva často súčasťou sviatočného menu. Na druhej strane je krémová karfiolová polievka východiskom pre kuchárky, ktoré chcú pripraviť krémovú karfiolovú polievku, tak aby bola „stráviteľná“ aj pre tých, ktorí majú k celým kúskom varenej zeleniny odpor. Ako urobiť krémovú karfiolovú polievku?

Čítať ďalej »

Ako pripraviť dedinskú cibuľačku?

ako pripraviť dedinskú cibuľačku

Cibuľačka je slovenská klasika, ktorá má v našom jedálničku pevnú pozíciu. Jednak je jednoduchá na prípravu a dostupnosť ingrediencií, a v neposlednom rade je zdravá, chutná a v podstate finančne nenáročná. Dedinskú cibuľačku chuťovo obohatíme pridaním nastrúhaného syra pri podávaní. Pripravte si dedinskú cibuľačku podľa receptu z vidieckej kuchyne, chutí ako poctivá cibuľová polievka od babičky.

Čítať ďalej »

Ako urobiť špargľovú polievku?

polievka zo špargle

Ako urobiť špargľovú polievku. Špargľa je zdravá zelenina, ktorá pomáha udržať telo vo forme. Obsahuje veľké množstvo vody, bielkoviny aj vlákninu a málo tukov i sacharidov. Jesť špargľu môžeme stále, pretože 100 g špargle má len 22 kcal (94 kJ). Čerstvú špargľu môžeme mať po celý rok, však tá najlepšia a najchutnejšia špargľa je k dostaniu iba v sezóne, teda od polovice apríla do konca júna.

Čítať ďalej »