Blog Archives

Ako grilovať huby?

správne grilovanie hub

Tipov na grilovanie nie je nikdy dosť. Grilujeme všetko: mäso, zeleninu aj ovocie. Tak prečo nevyskúšať aj huby? Správne ugrilované huby, tým z panvičky alebo rúry nesiahajú ani po členky. Určite vyskúšajte grilovať huby.

Čítať ďalej »

Ako uvariť vajce v mikrovlnnej rúre?

ako správne uvariť vajce v mikrovlnnej rúre

O vajciach v mikrovlnnej rúre sa často rozprávajú naozaj desivé príbehy, ktoré obvykle končia dokonale zlikvidovanou mikrovlnnou rúrou a novo vymaľovanou kuchyňou. Našťastie to v skutočnosti nie je tak dramatické a s trochou cviku to zvládnete za pár minút. Poradíme vám ako uvariť vajce v mikrovlnnej rúre?

Čítať ďalej »

Ako urobiť fínske vianočné cukríky?

ako urobiť fínske vianočné cukríky

Veľmi obľúbenou aktivitou cez vianočné sviatky je vo Fínsku vianočné saunovanie a potom pôžitok z tradičných lahôdok ako je sleď, rosolli, losos, zemiakové rajnice či studený dezert zo sliviek. Fíni na Štedrý večer chodia navštevovať cintorín a pripomenú si svojich blízkych. Vianočné obdobie končí po novom roku. Fínske poštové služby majú tiež rušno v tomto období, keď každým rokom doručia okolo 50 miliónov pohľadníc. Ja vám teraz ukážem, ako urobiť …

Čítať ďalej »

Ako upiecť vianočné cukrovinky pre psov?

ako upiecť vianočné cukrovinky pre psov

Vianočné pečivo pre psov – recepty. Domáce vianočné pečivo pre psov je hitom tohtoročných Vianoc. Namiesto nezdravého ujedania z prestretého stola ponúknite svojmu psíkovi chutné a vyvážené cukrovinky podľa našich osvedčených receptov. Poradíme vám ako upiecť vianočné cukrovinky pre psov?

Čítať ďalej »

Ako pripraviť domácu paštétu?

ako urobiť domácu paštétu

Domáca paštéta? Možno sa budete čudovať, ale vôbec nič na tom nie je. Skrátka len osmažíme pečeň, pridáte maslo, rozmixujete a je to. Mňamka bez éčok je na svete. Ale aby bol výsledok naozaj dokonalý, pridávam podrobný návod :-). Ako si pripraviť domácu paštétu?

Čítať ďalej »

Ako si urobiť domáci chren do zásoby?

ako si doma spraviť chren

Chren je trvalka, ktorú nájdeme snáď v každej záhrade. Najväčšiu silu má chren zbieraný na jeseň. Chren má vysoký obsah vitamínu C. Používa sa čerstvo strúhaný ako príloha k jedlám, na prípravu studených omáčok, pri nakladaní zeleniny, na spestrenie chuti jedál alebo k rybám. V ľudovom liečiteľstve sa používajú chrenové placky ako obklady na boľavé miesta pri reumatickom ochorení. Strúhaný chren zmiešaný s medom podporuje trávenie a prekrvuje tkanivá. Pozor …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť sedmokráskový sirup?

ako pripraviť sedmokráskový sirup

Jednoduchý recept na lahodný a zdravý sirup zo sedmokrások. Je známe, že sedmokráskový sirup podporuje vykašliavanie, pôsobí protizápalovo a pôsobí aj na močové cesty a obličky. Pritom vyrobiť si ho môžete sami. Stačí jedna prechádzka prírodou a tento recept. Ako pripraviť sedmokráskový sirup?

Čítať ďalej »

Ako urobiť šunkovú pizzu?

ako urobiť šunkovú pizzu

Pizza je veľmi obľúbený pokrm pôvodom z Talianska. Skladá sa z cestovitého základu väčšinou kruhového tvaru a mnohých ďalších ingrediencií. Vyskúšajte môj recept na šunkovú pizzu. Dúfam, že vám bude chutiť rovnako dobre ako mne. Ako urobiť šunkovú pizzu?

Čítať ďalej »

Ako urobiť Mini pizzu?

ako urobiť mini pizzu

V roku 1948 sa začalo predávať prvé predpripravené pizza-cesto. V 50. až 60. rokoch sa v Amerike stala pizza štandardným fast food jedlom popri hot dogu a jablkovom koláči. V dnešnom článku nájdete návod ako urobiť Mini pizzu.

Čítať ďalej »

Ako urobiť syrové fondue?

ako urobiť syrové fondue

Syrové fondue je typickou švajčiarskou špecialitou. Je to pokrm nielen pre labužníkov, ale dokáže spríjemniť aj posedenie s priateľmi. Dalo by sa povedať, že syrové fondue je spoločenským pokrmom pre rodinu, priateľov aj iných hostí. A potrebujete k tomu len jediné – sadu na syrové fondue.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť púpavový med?

ako pripraviť púpavový med

Recept na zdravú pochúťku – púpavový med. Všetci vieme, že med je zdravý. A tiež chutný, čo si budeme hovoriť. Tento „medový“ recept si vyskúšajte aj vy, verím, že ho bez problémov zvládnete. Ako pripraviť púpavový med?

Čítať ďalej »