Blog Archives

Ako vyrobiť zázvorovú dobrotu proti nachladnutiu?

návod ako urobiť zázvorovú dobrotu proti prechladnutiu

Jeseň a zima prinášajú chrípku a prechladnutie a ani jedno nie je práve príjemné. Ako si pomôcť, keď liečba odporúča iba teplú posteľ, aspirín a horúci čaj? Existujú aj prírodné prostriedky, ktoré dokážu vyhnať bacily z tela von. Vedeli ste, že niektoré prírodné lieky sú chutné a príliš veľa nestoja? Zázvor a jeho účinky sú povestné, a tak si zo zázvoru môžete vyrobiť domáce liek. Ako vyrobiť zázvorovú dobrotu proti …

Čítať ďalej »

Ako urobiť uhorkovú limonádu?

ako urobiť uhorkovú limonádu

Uhorková limonáda je výborný osviežujúci nápoj, ktorý môžeme pripraviť ako pozornosť svojim „nealkoholickým“ priateľom pri organizovaní nejakého večierka, alebo stretnutia. Avšak uhorkovú limonádu si môžeme vyrobiť aj sami pre seba. Oplatí sa to, je skutočne dobrá. Limonádu z uhoriek dokáže pripraviť každý a všade – je to jednoduché, rýchle, lacné a nemožno nič pokaziť. Ako vyrobiť uhorkovú limonádu? Skúste to podľa nášho veľmi jednoduchého návodu.

Čítať ďalej »

Ako vyrobiť jahodové víno?

ako vyrobiť jahodové víno

Víno z viniča je snáď najznámejší nápoj na svete, lenže víno sa dá vyrobiť aj z iného ovocia, napríklad z jahôd. Určite jahodové víno nikto často nepije, dokonca ani v obchodných sieťach ho bežne nenájdeme, o to viac môžete prekvapiť svojich známych, keď im ho ponúknete.

Čítať ďalej »

Ako urobiť černicové víno?

ako urobiť černicové víno

Najzaujímavejšími zo všetkých „vinných ovocí“ sú možno práve černice. Černicové víno však obsahuje pomerne málo kyselín, preto pri miešaní s inými kyslejšími vínami, napr. s ríbezľovým, sa vytvorí veľmi chutný nápoj.

Čítať ďalej »

Ako urobiť dezertné malinové víno?

dezertné malinové víno

Niekedy sa nám v záhrade urodí veľké množstvo malín, takže je na čase vyskúšať malinové víno. Vopred ale musíme povedať, že z malín sa dá vyrobiť len dezertné víno, pretože malinové stolové víno je menej akostné a nie je príliš chutné.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť ríbezľovú šťavu za studena?

príprava ríbezľovej šťavy

Ríbezle sú veľmi obľúbené ovocie, na trhu je ich však veľmi málo. Záhradkári ich ale radi pestujú, pretože nie je to náročné a ríbezľovník môže rásť  aj niekde v kúte záhrady. Nie všetci ríbezle ale radi jedia, pretože nie všetci sú milovníkmi ich kyslastej chuti, aj keď sto ľudí, sto chutí. Každému však odporúčame sviežu ríbezľovú šťavu. Uchováte si tak porciu letného slniečka bohatú na vitamín C aj na horšie časy.

Čítať ďalej »

Ako vyrobiť jablčný mušt?

jablčný mušt

Jablká sú pravdepodobne najznámejšie ovocie v našej zemepisnej oblasti. Existuje veľa druhov, veľkosti, príchutí a farieb jabĺk. Asi každý záhradník má vo svojej záhrade jabloň, príležitostne aj s niektorými druhmi špeciálnych odrôd. Mnoho jedál a nápojov môže byť vyrobených z jabĺk, ale dnes budeme vyrábať jablčný mušt.

Čítať ďalej »

Ako vyrobiť jablčné víno?

jablčné víno

Jablká sú v slovenskej kuchyni naozaj často používané. Koláče, kompóty, džemy a podobne. Je však málo známe, aké dobré je jablčné víno. Jeho výroba je dosť komplikovaná, ale výsledok a prekvapenie vašich hostí, budú určite odmenou za vašu prácu. Na výrobu jablčného vína používame iba zrelé ovocie, ktoré obsahuje maximálnu dávku vitamínov obsiahnutých v jablkách. Ako teda na to?

Čítať ďalej »

Ako pripraviť mrkvový koktejl s pomarančom a zázvorom?

recept na mrkvový koktejl s pomarančom a zázvorom

Mrkvový koktejl s pomarančom a zázvorom je osviežujúci nápoj plný vitamínov a minerálov. Je vhodný pre celú rodinu. Je to zdravé a chutné pre deti, pretože zázvor je len v malom pomere a ostrá chuť nie je výrazná, len veľmi mierna. Príprava je jednoduchá. Zahŕňa čistenie zeleniny, odšťavovanie a mixovanie. Užite si tento skvelý nápoj, ochutnajte ho.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť trnkový a černicový gin?

černicový gin flaška

Obidva recepty sú z Anglicka. Trnkový gin je obľúbený nápoj na zimné večery. Je chutný, s jemnou chuťou a krásnou rubínovou farbou. Trnky sa musia lúhovať najmenej tri mesiace v alkohole, takže ak chcete mať nezvyčajný vianočný darček pre priateľov, je najvyšší čas ísť von do prírody, na zber modrých bobúľ. Druhý recept na černicový gin je podobný ako prvý, namiesto trniek použijeme černice a je potrebný iba jeden mesiac. …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť domácu ľadovú kávu so zmrzlinou?

domáca káva

Ako je známe, najlepšiu kávu možno pripraviť s kvalitným prístrojom, teda ideálne takým, aký nájdeme v kaviarňach. Takým zariadením však obvykle každá domácnosť nedisponuje. Aj bez neho možno pripraviť chutnú kávu, len s využitím bežných pomocníkov v domácnosti. Je potrebné len trocha vynaliezavosti a pripravíte si kávu, ktorá bude nielen dobrá, ale aj efektívna. Poďme si teda spolu vytvoriť osviežujúcu domácu ľadovú kávu so zmrzlinou.

Čítať ďalej »

Ako si vyrobiť domáce medové pivo?

medové pivo

Domáce medové pivo – to je potešenie pre každého pivného labužníka. Vyrobiť si ho môžeme v domácom prostredí a už za niekoľko dní ho ochutnávať. Výroba nie je náročná a nebudeme k tomu ani potrebovať žiadne špeciálne prístroje.

Čítať ďalej »