Blog Archives

Ako vykostiť kura – pracovný postup a recepty

Ako vykostiť kura sám doma

Ak sa naučíme vykostiť kura, výrazne tým vzrastie využiteľnosť kuracieho mäsa, a to čo do kvality a aj kvantity. Vykostené kurča môžeme spracovať doslova do poslednej nitky mäsa. Vykostiť kura vyžaduje skôr odvahu, keď sa pustíme do práce, zistíme, že to príliš zložité nie je. Ponúkame pracovný postup a ako bonus recept na možnú kuchynskú úpravu vykosteného kurčaťa.

Čítať ďalej »

Ako urobiť chutné hašé z varenej sliepky?

slepacie haše

Kurací vývar je príjemným spestrením rodinného jedálnička a vo väčšine prípadov má svoje pevné miesto. Kurací vývar je chutný a výživný. Pri nachladnutí ho ponúkame ho ako súčasť domácej starostlivosti. A ako využiť mäso zo sliepky? Je rozhodne dobré v polievke, ale dá sa pripraviť mnohými vynikajúcimi spôsobmi. Jednou z variant môže byť pikantné hašé. Pokúste sa ho pripraviť a ochutnať, aké je skvelé, a pritom je jeho príprava nenáročná.

Čítať ďalej »

Ako urobiť segedínsky guláš?

ako urobiť segedísnky guláš

Segedínsky guláš, to je dar maďarskej kuchyne, ktorý je však aj v slovenskej kuchyni veľmi obľúbeným pokrmom. Chuť segedínskeho guláša je nezameniteľná, hlavne pre jeho dominantu – kapustu. Ako ho správne pripraviť? Ponúkame vám originálny recept krok za krokom ako uvariť segedínsky guláš.

Čítať ďalej »

Ako urobiť kura na víne?

recept ako urobiť kura na víne

Staršia sliepka môže byť pred dusením uvarená v osolenej vode. Potom sa môže vývar použiť na polievku. Teraz urobíme skvelý obed. Budeme potrebovať sliepku, ktorú si urobíme na víne. Prečítajte si nasledujúci recept ako urobiť kura na víne.

Čítať ďalej »