Blog Archives

Ako pripraviť sfuggato mytilinis?

grécky recept na mleté mäso

Sfuggato mytilinis je klasický grécky recept z mletého mäsa. Voľný preklad znie proste a jednoducho – vajcia s mletým mäsom z Mytilini. Ale tento recept rozhodne ponúka viac kulinárskych zážitkov, než sa môže z jeho názvu zdať.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť maurský špíz – tapas?

ako správne pripraviť maurský špíz

Maurský špíz je veľmi podarená chuťovka pôvodom zo Španielska. Podáva sa obvykle ako tapas. Príprava je veľmi jednoduchá. Základom je aspoň dvanásťhodinové marinovanie v chladničke. Samotné vyprážanie je rýchle a výsledok jedinečný. Špíz môžete tiež grilovať alebo dozlata upiecť v rúre (nezabudnite výdatne potierať marinádou). Prečítajte si nasledujúci článok. Toto proste musíte vyskúšať!

Čítať ďalej »

Ako uvariť cibuľovo-pivnú omáčku s bravčovým mäsom?

príprava cibuľovo-pivnej omáčky

Omáčky sú klasikou akejkoľvek kuchyne a dopĺňajú predovšetkým rôzne druhy mäsa. Všetci poznáme rajskú, sviečkovú, kôprovou a tá, ktorú si uvaríme teraz doma bude najlepšia. Ponúkam recept na menej obvyklú omáčku s prídavkom piva. Pivo dodá omáčke zvláštnu, ľahko horkastú chuť. Je najlepšia až na druhý deň po uvarení, kedy sa navzájom prepoja chute cibule, piva a šťavy z mäsa. Zmizne tiež horkastá príchuť, ktorá je viditeľná v čerstvo uvarenej …

Čítať ďalej »

Ako upiecť kura?

ako upiecť dokonalé kura

Kura je obľúbeným druhom mäsa, ktoré je možné upravovať na mnoho a mnoho spôsobov. Jedným z tých osvedčených a najobľúbenejších je kura pečené. Ako ale pripraviť hydinu tak, aby mäso bolo šťavnaté, nevysušené, dobre ochutené a na jeho povrchu sa urobila tá najdokonalejšia chrumkavá a zlatistá kôrka? Ako dokonale upiecť kura?

Čítať ďalej »

Ako urobiť jahňacie rebierka?

ako pripraviť jahňacie rebierka

Jahňacie mäso patrí medzi tradičné pokrmy vo väčšine krajín Európy, keďže ovce sa tu chovajú už jedenásť tisíc rokov. A ak ste jahňacie mäso ešte nevyskúšali, tak teraz máte príležitosť si jeden recept odskúšať. Verte, že si na jahňacích rebierkach výborne pochutnáte. Ako pripraviť jahňacie rebierka?

Čítať ďalej »