Blog Archives

Ako pripraviť kuracie frikasé?

kuracie mäso

Kuracie frikasé je vlastne iný výraz pre miesenú sliepku alebo kurča. Ide o starý kuchársky postup, ktorý sa od svojho vzniku výrazne nezmenil. Základný recept na kuracie frikasé možno ľahko vylepšiť pridaním najrôznejších surovín.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť kuracie prsia v bylinkovom jogurte?

kuracie prsia v bylinkovom jogurte

Vďaka tomuto jednoduchému receptu budete mať alternatívu k veľmi mastným marinádam, ktoré sa pre nakladanie mäsa používajú bežne. Chuťovo ide o delikatesu, ktorej príprava pritom zaberie len pár minút. Kuracie prsia v bylinkovom jogurte by nemali chýbať medzi vašimi obľúbenými kuracími receptami.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť jelení kotlíkový guláš?

guláš z diviny

Návod ako pripraviť dokonalý jelení kotlíkový guláš. Jelenie mäso je výživné a pomerne ľahko stráviteľné. Skúste si ho upraviť aj vy. Tento recept na jelení kotlíkový guláš ocenia najmä tí z vás, ktorí na guláš nedajú dopustiť. A čo potom guláš z diviny!

Čítať ďalej »

Ako uvariť pečené rizoto s kuracím mäsom?

príprava pečeného rizota s kuracím mäsom

Pečené rizoto s kuracím mäsom a ešte k tomu so sušenými paradajkami a parmezánom. To je skvelá variácia pravého talianskeho rizota. Na prípravu pečeného rizota s kuracím mäsom si vyhraďte celkom 60 minút času. Na pečené rizoto s mäsom spracujte najlepšie kuracie prsia.

Čítať ďalej »

Ako využiť vykoledované vajíčka?

pekné farebné veľkonočné vajíčka

Nazdobené vykoledované vajíčka sú symbolom Veľkej noci už odpradávna. Šikovní koledníci ich domov hocikedy prinesú cez dva tucty. Chvíľu slúžia ako zaujímavá interiérová dekorácia, ale po niekoľkých dňoch zákonite nastáva otázka: “Čo s nimi?” V dnešnom článku vám predstavím niekoľko nevšedných receptov, ktoré vám pomôžu to vajíčkové nadelenie originálne spracovať!

Čítať ďalej »

Ako pripraviť sfuggato mytilinis?

grécky recept na mleté mäso

Sfuggato mytilinis je klasický grécky recept z mletého mäsa. Voľný preklad znie proste a jednoducho – vajcia s mletým mäsom z Mytilini. Ale tento recept rozhodne ponúka viac kulinárskych zážitkov, než sa môže z jeho názvu zdať.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť maurský špíz – tapas?

ako správne pripraviť maurský špíz

Maurský špíz je veľmi podarená chuťovka pôvodom zo Španielska. Podáva sa obvykle ako tapas. Príprava je veľmi jednoduchá. Základom je aspoň dvanásťhodinové marinovanie v chladničke. Samotné vyprážanie je rýchle a výsledok jedinečný. Špíz môžete tiež grilovať alebo dozlata upiecť v rúre (nezabudnite výdatne potierať marinádou). Prečítajte si nasledujúci článok. Toto proste musíte vyskúšať!

Čítať ďalej »

Ako uvariť cibuľovo-pivnú omáčku s bravčovým mäsom?

príprava cibuľovo-pivnej omáčky

Omáčky sú klasikou akejkoľvek kuchyne a dopĺňajú predovšetkým rôzne druhy mäsa. Všetci poznáme rajskú, sviečkovú, kôprovou a tá, ktorú si uvaríme teraz doma bude najlepšia. Ponúkam recept na menej obvyklú omáčku s prídavkom piva. Pivo dodá omáčke zvláštnu, ľahko horkastú chuť. Je najlepšia až na druhý deň po uvarení, kedy sa navzájom prepoja chute cibule, piva a šťavy z mäsa. Zmizne tiež horkastá príchuť, ktorá je viditeľná v čerstvo uvarenej …

Čítať ďalej »

Ako upiecť kura?

ako upiecť dokonalé kura

Kura je obľúbeným druhom mäsa, ktoré je možné upravovať na mnoho a mnoho spôsobov. Jedným z tých osvedčených a najobľúbenejších je kura pečené. Ako ale pripraviť hydinu tak, aby mäso bolo šťavnaté, nevysušené, dobre ochutené a na jeho povrchu sa urobila tá najdokonalejšia chrumkavá a zlatistá kôrka? Ako dokonale upiecť kura?

Čítať ďalej »

Ako urobiť jahňacie rebierka?

ako pripraviť jahňacie rebierka

Jahňacie mäso patrí medzi tradičné pokrmy vo väčšine krajín Európy, keďže ovce sa tu chovajú už jedenásť tisíc rokov. A ak ste jahňacie mäso ešte nevyskúšali, tak teraz máte príležitosť si jeden recept odskúšať. Verte, že si na jahňacích rebierkach výborne pochutnáte. Ako pripraviť jahňacie rebierka?

Čítať ďalej »