Blog Archives

Ako variť ovsené vločky?

ovsené vločky na raňajky

Ovsené vločky sú zdravé, sýte, chutné a lacné, využiteľné na desiatky spôsobov. Pri dobrom skladovaní ovsené vločky vydržia aj dlhšiu dobu, takže by mierna zásoba ovsených vločiek nemala chýbať v žiadnej špajze. Vločky sú ideálnou surovinou pre študentskú alebo pánsku domácnosť. Príprava ovsených vločiek je veľmi rýchla a jednoduchá. Ako variť z ovsených vločiek? Prinášam pár skúseností a receptov.

Čítať ďalej »

Ako variť ryžu natural?

Ako variť ryžu natural

Ryža natural zaujíma tých, ktorí chcú jesť zdravo, chorých ľudí, ale práve tak aj skutočných labužníkov. Ryža natural vyžaduje dlhší čas prípravy ako biela ryža, ale z nej pripravené pokrmy majú nielen vyššiu výživovú hodnotu, ale aj chutia inak. Ako variť ryžu natural? Prinášame niekoľko osvedčených skúseností a tipov.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť špenát?

ako variť špenát

Najprv bol len listový špenát od záhradníka. Potom zase iba mrazené kocky špenátového pretlaku zo „sámošky“. V súčasnej dobe si kuchári môžu vyberať, ako sa rozhodnú pripraviť špenát. Tiež v akom stave ho použijú. Či na prípravu špenátových špecialít vyberú špenát listový alebo mrazený. A viete, ako správne pripraviť špenát? Prečítajte si tento obšírny článok o špenáte.

Čítať ďalej »

Ako na chutné jedlo aj pod stanom?

Ako na chutné jedlo aj pod stanom

Ak idete na dovolenku pod stan, určite nebudete mať obvyklé vybavenie vašej kuchyne. Ďalším obmedzením je kufor auta, v najhoršom prípade priestor v ruksaku. Napriek týmto nepríjemnostiam je možné uvariť chutné jedlo. Tu je niekoľko receptov. Ich spoločným menovateľom je pomerne málo surovín, ktoré nepodliehajú okamžitej skaze, a tiež krátky čas na prípravu, pretože kto by chcel počas dovolenky tráviť čas u „poľnej“ platne?

Čítať ďalej »

Ako pripraviť vegetariánske menu?

Ako pripraviť vegetariánske menu

Čakáte na návštevu, ktorú si s mäsom naozaj neuctíte? Ničoho sa nemusíte obávať. Aj vegetariánske menu môže byť lákavé a chutné. Stačí najskôr preskúmať, čo vaša návšteva vlastne je a neje a potom sa inšpirovať nasledujúcimi nápadmi ako pripraviť vegetariánske menu.

Čítať ďalej »

Ako využiť bulgur v kuchyni?

Bulgur polievka

Bulgur u nás stále patrí medzi málo známu potravinu. A to aj napriek svojmu vysokému obsahu minerálov a vitamínov, príjemnú orieškovú chuť a ľahkú stráviteľnosť. Oceníte na ňom aj jeho rýchlu a nenáročnú prípravu. Ponúkame pár výborných receptov ako využiť bulgur.

Čítať ďalej »

Ako spracovať starý chleba?

starý chleba

Chleba nie je tak lacný, aby sme nezjedené kúsky hádzali do odpadu. A to ani vtedy, keď je chlieb stvrdnutý „na kameň“. Jedinou podmienkou ďalšieho spracovania je, aby starý chleba nebol plesnivý. Šikovná gazdinka si nielen so starým chlebom vie poradiť, ale má ho aj v zásobe. Ako spracovať starý chleba? Prinášame niekoľko tipov a orientačných receptov.

Čítať ďalej »

Ako variť zo sójového mäsa?

sójové mäso

Je sójové mäso výživový zázrak alebo rafinovaný jed? Vylepší používanie sójového mäsa v kuchyni náš domáci rozpočet? Možno zo sójového mäsa uvariť chutné jedlá, ktorá potešia všetkých okolo stola? Ponúkame niekoľko postrehov, ale predovšetkým návod na prípravu sójového mäsa a recepty na jedlá zo sójového mäsa.

Čítať ďalej »

Ako pripraviť jemnú zelerovú nátierku?

zelerovú nátierku

Pýtate sa prečo si robiť jemnú zelerovú nátierku, keď existuje kopec iných, rovnako chutných nátierok? Zeler je v slovenskej kuchyni známy predovšetkým v kombinácii s ďalšou koreňovou zeleninou, ako základ pre niektoré typické omáčky a často sa využíva aj do polievok. Zeler je však veľmi chutný aj vo svojej surovej podobe. Obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a vitamínov a zároveň má minimum kalórii, takže je perfektný ako pokrm počas akejkoľvek …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť pikantnú syrovú nátierku?

syrovú nátierku

Pikantnú syrovú nátierku je vhodné podávať ako desiatu deťom, alebo ako večeru pre rodinu, skrátka kedykoľvek a kdekoľvek. Pri jej príprave môžete uplatniť všetky druhy syrov, záleží len na vašej chuti. Príprava nátierky je rýchla a jednoduchá. Z jedného druhu syra a rozličných prísad môžete vytvoriť veľké množstvo odlišných nátierok. Syry patria medzi najcennejšie potraviny pre ich vysoký obsah bielkovín, vápnika, fosforu a vitamínov. Mali by ste ich preto zaraďovať …

Čítať ďalej »

Ako pripraviť zemiakovú nátierku?

ako pripraviť zemiakovú nátierku

Ak patríte medzi milovníkov hrianok, určite oceníte túto jednoduchú zemiakovú nátierku. Zemiaková nátierka je síce trochu náročnejšia na čas, pretože je potrebné počítať s časom na uvarenie samotných zemiakov, ktoré musia následne vyhladnúť, avšak výsledok stojí skutočne za to. Zemiaková nátierka je aj výborný spôsob, ako môžete spotrebovať zemiaky, ktoré vám ostali napríklad z obeda. Prečítajte si ako môžete pripraviť túto vynikajúcu zemiakovú nátierku.

Čítať ďalej »