Deti

Deti s chrípkou – Ako udržať choré deti v posteli?

ležanie v posteliKeď sú deti choré, vždy je to náročné pre celú rodinu. Deti bývajú mrzuté a plačlivé a oveľa viac ako inokedy vyžadujú prítomnosť osoby, ktorá ich uteší.  Ako náhle deťom zaberie medicína, už by chceli vyčíňať ako obvykle a nejaké dohováranie o tom, že sú choré a majú ležať, sa míňa účinkom. Pritom je veľmi dôležité, aby aspoň prvé dni choroby zostali v posteli a dali priestor svojmu telu s chorobou bojovať. Ako udržat deti v posteli

Povedala by som, že chorobu detí prežívam horšie ja ako matka, než tí malí maródi. S počtom prekonaných chorôb som sa však naučila fígle, ako deti udržať v posteli aspoň pár dní. Ako to urobiť, to záleží na veku dieťaťa.

S batoľaťom v posteli

Najnáročnejšie je udržať v posteli deti vo veku batoľaťa. Takto malým deťom nemá zmysel vysvetľovať, že budú ležať len dva dni a potom budú môcť z postele von, pretože nemajú pojem o čase.

Treba sa pripraviť na to, že ak má dieťa ležať, musíme sa mu venovať na sto percent. Vlezte si k dieťaťu do postele, rozprávajte sa s ním, čítajte mu, prezerajte si obrázkové knižky alebo mu zahrajte bábkové divadlo. Zmierte sa s tým, že jediný voľný čas budete mať, keď dieťatko zaspí.

Stolček do postele

deti v posteliS väčšími deťmi už je to o chlp jednoduchšie. U nás doma sa dobre osvedčil špeciálny stolček do postele, ktorý vyťahujeme len keď sú deti choré. Ide v podstate o stolček s veľmi krátkymi nožičkami – ako sú raňajkové stolíky do postele.

Na stolčeku sa kreslí, vyfarbuje, lúštia sa úlohy z detských časopisov, hrá sa pexeso, domino alebo iné spoločenské hry.

Počas trvania choroby môžeme urobiť deťom špeciálne ležanie na sedačke v obývačke, aby nebol maród odstrčený u seba v izbičke.

A keď vás už nič nenapadá tak, pustíme v televízii ich obľúbenú rozprávku alebo zapneme tablet, počíta. Svoj účel, aby deti zostali v posteli to splní a deti si rozhodne za tých pár dní u televízie nepokazíme.

Vonku z postele

Ako náhle sú deti bez teploty, zavádzame režim, ktorému hovoríme „polihovať – ​​posedávať“. Deti už nemusia ležať v posteli, ale tiež nesmú behať a vyčíňať po dome ako obvykle. Môžu sa hrať s kockami alebo stavebnicami na deke na zemi alebo tvoriť u veľkého stola.

A aká potom prichádza radosť, keď doktorka dovolí a my vyrážame po chorobe konečne von.

Tak prežite choroby svojich detí hlavne v zdraví. Sama dúfam, že tých chorôb bude s pribúdajúcim vekom detí čoraz menej.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button