Úvod / Deti / Ako správne držať novorodenca?

Ako správne držať novorodenca?

držanie novorodenca a ako držať novorodencaNovopečení rodičia a starí rodičia či okolie sa stretávajú s veľkým množstvom zmien. Jedna z nich je nutnosť naučiť sa niektoré nové zručnosti, a to napríklad ako správne držať a prenášať novorodenca. Niet sa čoho báť, bábätká dotyky milujú. Stačí len zistiť, na čo si dať pozor. Prečítajte si nasledujúci článok ako držať novorodenca?

Ako držať novorodenca – krok za krokom


Malé bábätko ešte neudrží hlavičku, jeho svaly zatiaľ nie sú dostatočne silné. Dbajte preto na to, aby jeho hlava a telo bolo v rovnakej rovine a aby ste mu hlavu vždy podopierali.

Dbajte na podporu celého tela

malé bábätkoPoložte si dieťa na ruku a podopierajte mu hlavičku, telo a nožičku. Druhou rukou bábätko pridržiavajte za ručičku.

Druhou rukou ho môžete tiež držať pod zadočkom, v tom prípade zaistite stabilnú polohu dieťaťa, aby vám pri pohybe nevykĺzlo z rúk. Dieťa by však nemalo sedieť, malo by mať dobrú podporu pozdĺž celého tela.

Nestláčajte bruško


Vyhnite sa polohám, kedy má dieťa stlačené a ohnuté bruško. Myslite na to, že po jedle by ste si mali dieťatko oprieť telíčkom o hruď a plece a prehodiť cez seba plienku – bude si najskôr potrebovať odgrgnúť a môže pri tom zvracať. Vždy myslite na podopretie hlavičky.

Ako správne držať novorodenca?
4.9 (98.46%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

používanie počítača

Ako na používanie počítača pri deťoch v predškolskom veku?

Počítač sa stal fenoménom doby, nehovoriac o deťoch, ktoré považujú používanie počítača za nevyhnutnosť. Je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *