Úvod / Deti / Ako správne držať novorodenca?

Ako správne držať novorodenca?

držanie novorodenca a ako držať novorodencaNovopečení rodičia a starí rodičia či okolie sa stretávajú s veľkým množstvom zmien. Jedna z nich je nutnosť naučiť sa niektoré nové zručnosti, a to napríklad ako správne držať a prenášať novorodenca. Niet sa čoho báť, bábätká dotyky milujú. Stačí len zistiť, na čo si dať pozor. Prečítajte si nasledujúci článok ako držať novorodenca?

Ako držať novorodenca – krok za krokom


Malé bábätko ešte neudrží hlavičku, jeho svaly zatiaľ nie sú dostatočne silné. Dbajte preto na to, aby jeho hlava a telo bolo v rovnakej rovine a aby ste mu hlavu vždy podopierali.

Dbajte na podporu celého tela

malé bábätkoPoložte si dieťa na ruku a podopierajte mu hlavičku, telo a nožičku. Druhou rukou bábätko pridržiavajte za ručičku.

Druhou rukou ho môžete tiež držať pod zadočkom, v tom prípade zaistite stabilnú polohu dieťaťa, aby vám pri pohybe nevykĺzlo z rúk. Dieťa by však nemalo sedieť, malo by mať dobrú podporu pozdĺž celého tela.

Nestláčajte bruško


Vyhnite sa polohám, kedy má dieťa stlačené a ohnuté bruško. Myslite na to, že po jedle by ste si mali dieťatko oprieť telíčkom o hruď a plece a prehodiť cez seba plienku – bude si najskôr potrebovať odgrgnúť a môže pri tom zvracať. Vždy myslite na podopretie hlavičky.

Ako správne držať novorodenca?
4.9 (98.46%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako ucit predskolaka grafomotoriku

Ako učiť predškolské dieťa základom grafomotoriky?

Je zrejmé, že deti rady kreslia. Kresbou dokážu vyjadriť svoje pocity, nálady, myšlienky či vzťah ku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *