Úvod / Návody / Ako si vyčistiť náušnice?

Ako si vyčistiť náušnice?

ako vyčistiť náušniceZvlášť strieborné náušnice a prstienky rady černejú a strácajú svoju prirodzenú krasu. Existuje však lacný a jednoduchý návod, ako im doma v kuchyni ich eleganciu vrátiť. Prečítajte si článok ako si vyčistiť náušnice jednoducho a doma?

Čo vám treba ak chcete vyčistiť náušnice:


  • očernený šperk
  • voda
  • soľ
  • abrazívna zubná pasta
  • malá kefka (napr.  stará na zuby)
  • mištička

Postup čistenia náučínic


Do plytkej mištičky vložíme náušnice či iný šperk, ktorý nám začernel. Prilejeme teplú vodu a zasypeme soľou.

čistenie náušnícSoľ sa bude pomaly rozpúšťať. Necháme chvíľu pôsobiť, potom začneme čistiť ťahmi vatového tampónu, alebo lepšie malou kefkou ako napr. starou zubnou kefkou. Šperk/náušnice trieme rozpúšťajúcou sa soľou a otáčame.

Po zhruba 5 až 10 minútach vyberieme, prepláchneme vodou a osušíme. Náušnice sa už budú zase lesknúť. Pre zvýšenie efektu je možné dokončiť prácu abrazívnou pastou (napr. niektoré bieliace pasty na zuby), ktoré odstránia ďalšie jemné čiastočky.

čistenie šperkov a náušníc zubnou kefkouVo finále je veľmi vhodné šperky naleštiť, a to miernym tlakom na vatový tampón na tyčinke, ktorým budeme drahé kovy prechádzať. Vaše náušnice tak získajú potrebný lesk a vitalitu.

Tipy ako vyčistiť náušnice

V prípade retiazok a jemných ručných prác je mechanické čistenie veľmi zložité – skôr ich ponecháme v roztoku na vyčistenie. Ťahy cez šperky vatičkou vedieme vždy po smere spojov, v prípade náušníc od závesu smerom dolu.

Varovanie


Pozor na kamienky vsadené do šperkov. Tento spôsob čistenia náušníc je vyskúšaný a overený ako bezpečný spôsob a fungujúci u striebra a aj všetkých náhražok “kermašového typu”. Pri ostatných druhoch kovu radšej zvoľte na čistenie mechanickou cestou (navlhčená vatová tyčinka).

Ako si vyčistiť náušnice?
5 (99.33%) 30 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako grilovať na grile na drevenom uhlí

Ako grilovať na grile na drevenom uhlí?

Aj keď elektrické grily získavajú na popularite, stále existuje veľa tých, ktorí dávajú prednosť grilovaniu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *