Úvod / Cestovanie / Ako si čo najviac užiť zaujímavosti v Prahe?

Ako si čo najviac užiť zaujímavosti v Prahe?

zaujímavosti v Prahe a jej okolíDôvod prečo sa pozrieť na zaujímavosti v Prahe si snáď ani nemusíte hľadať. Stovežatá, historická, moderná, kultúrna, spoločenská, športová, rozľahlá … Idete sa baviť do Prahy a radi by ste sa pozreli na zaujímavé miesta? Pripravte sa, že sa tu pohybuje veľa ľudí a preprava z jedného miesta do druhého nemusí byť práve chvíľkovou záležitosťou.

Aké sú najznámejšie zaujímavosti v Prahe?


Začnite klasikou a navštívte Staromestské námestie. Staromestský orloj už prilákal milióny ľudí a má jednu veľkú výhodu – pohľad na stredoveký orloj vás nikdy neomrzí. Okrem pohybujúcich sa apoštolov, ozvučeného kohúta a rôznych sôch nájdete v priestore námestia kostoly a zaujímavé historické budovy. V zimnom čase zájdite na preslávené vianočné trhy, na jar na veľkonočné.

aké nájdeme zaujímavosti v PraheOpustite Staromák a presuňte sa na takisto slávne Václavské námestie. Je pomerne dlhé (má obdĺžnikový tvar) a hlavne rušné. Okrem mnohých obchodov a reštaurácií a hotelov zbadáte jazdeckú sochu svätého Václava a horný koniec námestia zdobí veľkolepá budova Národného múzea.

Mnoho ľudí tu jednoducho hojne nakupuje, určite neodoláte ani vy. Ak vás výstupy hore dole unavia, zamierte tam, kde sídli hotel Praha 1 a doprajte si luxusné bývanie podľa potreby. Takýto hotel zabezpečí prakticky všetky vaše potreby a doprajete si zaslúženého relaxu po namáhavom dni.

Aké ďalšie zaujímavosti v Prahe sa oplatia?

Počítajte s tým, že malé deti historické pamiatky moc neocenia ako zaujímavosti v Prahe a preferujú poriadnu zábavu. Golf hotel Praha nájdete v rovnakej časti Prahy ako zoologickú a botanickú záhradu. Zoologická záhrada v Prahe je naplnená rôznymi druhmi zvierat, ale nechýbajú ani početné atrakcie pre deti.

zaujímavosti v PraheDo ZOO sa vydajte najlepšie skoro ráno a pokiaľ možno mimo hlavné prázdniny, pretože v túto dobu tu býva dosť narvané. Botanická záhrada ponúka niekoľko expozícií pre milovníkov prírody – tropický skleník Fata Morgana, vinice, japonskú záhradu ai. Výstavisko Holešovice má pre deti pripravené expozície v morskom svete plnom akvárií s viac ako tisíckou morských tvorov.

Po pernom prechádzaní po Prahe si doprajte skvelé osvieženie. Určite vám príde vhod Mexická reštaurácia Praha, kaviareň, cukráreň, bar so šalátmi, pizzerie a mnoho ďalšieho občerstvenia.

Na záver


Praha je veľmi bohaté miesto či už ide o pamiatky, kultúru, zábavu alebo oddych. Nedá sa celá prejsť ani za niekoľko dní, pretože vždy vás niečím prekvapí. Je to jedno z miest, kde sa skutočne oplatí chodiť ak ste milovník prekvapení a cestovania. Preto si nenechajte ujsť toto miesto a všetky jeho tajomstvá.

Ako si čo najviac užiť zaujímavosti v Prahe?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako na chutné jedlo aj pod stanom

Ako na chutné jedlo aj pod stanom?

Ak idete na dovolenku pod stan, určite nebudete mať obvyklé vybavenie vašej kuchyne. Ďalším obmedzením …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *