Úvod / Cestovanie / Ako si užiť severozápadné Anglicko?

Ako si užiť severozápadné Anglicko?

ako si užiť severozápadné anglickoSeverozápadné Anglicko je plné historických budov, slávnych veľkomiest a nájdete tu tiež krásne jazerá s horami.

Cumbria


V tomto grófstve sa nachádza jazerná oblasť nazývaná Lake District. Ďalším miestom k objavovaniu je pobrežie Cumbrie, ktoré môžete prejsť vlakom až do historického mesta Carlisle. Rozhodne si nechajte dva dni na preskúmanie nádherných Pennin, okolo údolia Weardale a Teesdale.

Liverpool

liverpoolNa pobreží u Pier Head je prístavisko, odkiaľ sú turisti prepravovaní trajektami na protiľahlý breh do Birkenhead. V Liverpoole nájdete Port of Liverpool, Cunard Building a Royal Liver Building.

Milovníci umenia môžu zájsť do Tate Gallery (pondelok zatvorené) a fanúšikovia Beatles by si nemali nechať ujsť The Beatles Story v Alber Docks. Alebo môžete navštíviť domy Johna Lennona a Paula McCartneyho na 20 Forthlin Road.

Severozápadné Anglicko – Manchester

Na prehliadku pamiatok vám stačí jeden deň. Na Albert Square sa nachádza gotická radnica s vežou s hodinami výškou 80 m. Na rohu Peter Street stojí do červena sfarbený Midland Hotel, kde podávajú vynikajúci anglický čaj.

Na Watson Street sa v budove bývalej stanice nachádza G-Mex Centre. Na Liverpool Road sa nachádza známe múzeum Museum of Science and Industry. Medzi ďalšie zaujímavé miesta patrí Chinatown, Gay Village a tiež Old Trafford.

Vresovisko Lancashire

Nachádza sa tu mnoho starých fabrík na textil, v pustých vresoviskách môžete nájsť prastaré kamenné domy. Z dediny Slaidburn vedú pekné chodníky na vresoviská a do kopcov v okolí.

V Lancastru sa môžete prechádzať stredovekými uličkami a prezrieť si georgiánske kupecké domy aj ponurý hrad na kopci nad mestom. Ďalej na juh je dedina Sunderland Point, ktorá je pri prílive odrezaná od pevniny.

Južné jazerá a pobrežie

Určite navštívte opátstva Furness Abbey a Cartmel Priory Gatehouse, ďalej v prírodnej rezervácii Isle od Walney nájdete orchidey, korytnačky a aj tučniakov.

Národný park Lake District

lake district(Od novembra do marca zatvorené)
Je to úrodná oblasť, plná pustých kopcov a jazier. Je tu 16 prírodných jazier.

V juhozápadnom cípe oblasti je niekoľko skvelých turistických chodníkov začínajúcich u zastávok Ravenglass a Eskdale Railway. Wastwater je najtmavšie, najhlbšie a najpochmurnejšie jazero.

Penniny

Anglicko je tvorené tmavým pieskovcom. Okolo neho sa rozkladajú pastviny a vresoviská. Okolitú prírodu si môžete prezrieť pri jazde po 100 km dlhej železnici Settle-Carlisle Railway. Národný chodník Pennine Way je 400 km dlhý a patrí k najdlhším a najťažším turistickým chodníkom.

Tipy ako si užiť severozápadné Anglicko


Ďalšie miesta na navštívenie v tejto oblasti: Barnard Castle, okolie údolia Weardale

Ako si užiť severozápadné Anglicko?
5 (99.33%) 30 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako na chutné jedlo aj pod stanom

Ako na chutné jedlo aj pod stanom?

Ak idete na dovolenku pod stan, určite nebudete mať obvyklé vybavenie vašej kuchyne. Ďalším obmedzením …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *