Blog Archives

4 tipy, ako účinne odstrániť pálenie záhy

ako odstrániť pálenie záhy

Pálenie záhy trápi pomerne veľa ľudí. Kto tento problém nikdy nemal, môže sa označiť za šťastného človeka. Čo to vlastne pálenie záhy je, ako sa prejavuje a akým spôsobom sa tohto problému môžete efektívne zbaviť? To je predmetom dnešného článku. 4 tipy, ako účinne odstrániť pálenie záhy.

Čítať ďalej »

Ako predísť malárii? Základná prevencia a príznaky

ako predísť malárii

Malária je ochorením, ktoré vás môže postihnúť v okamihu, keď cestujete do exotických krajín. Ide o vážnu tropickú chorobu, ktorá nie je úplne liečiteľná. Práve z toho dôvodu je nutné, aby ste vedeli, aké preventívne opatrenia sú na mieste a ako sa choroba prejavuje. V prípade, že máte niektorý z príznakov, je potrebné urýchlene vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Ako predísť malárii? Základná prevencia a príznaky malárie.

Čítať ďalej »

Aké sú vitamíny proti padaniu vlasov

vitamíny proti padaniu vlasov

Vypadávanie vlasov je problémom, ktorý sa týka čoraz väčšieho percenta našej populácie. Postihuje predovšetkým mužov, avšak problémy s padajúcimi vlasmi má tiež množstvo žien. Existuje niekoľko faktorov, ktoré tento jav spôsobujú. Najčastejšou príčinou býva nedostatok vitamínov. Aké vitamíny by ste teda mali do tela dostávať tak, aby ste zamedzili rozsiahlejšiemu padaniu vlasov? Vitamíny proti padaniu vlasov.

Čítať ďalej »

Ako a kedy vykonať očkovanie proti tetanu?

očkovanie proti tetanu

V poslednej dobe sa vedú hojné diskusie na tému, či má byť očkovanie povinné, alebo to nechať úplne na slobodnej vôli rodičov. Či už patríte do skupiny priaznivcov povinného očkovania, alebo ste skôr zástancami druhého variantu, mali by ste vedieť, že jedným z dôležitých očkovaní, ktoré je určite užitočné, je očkovanie proti tetanu. Ako jediné nás sprevádza prakticky celým životom. Ako a kedy vykonať očkovanie proti tetanu?

Čítať ďalej »

Ako cvičiť zrak a predísť vzniku očných vád?

ako cvičiť zrak

Problémy so zrakom má značná časť populácie a počet ľudí, ktorí sú nútení nosiť okuliare či kontaktné šošovky, sa neustále zvyšuje. Je to dané okrem iného v dôsledku životného štýlu. Mnohí si zrak skazia tým, že denne niekoľko hodín súvisle sedia pri monitoroch počítačov, sledujú televízor atď. Zrak je pritom zmyslom, ktorý je nesmierne dôležitý. Preto je dobré ho pravidelne precvičovať tak, aby si oči zvykli na vyššiu záťaž. Ako …

Čítať ďalej »

Ako liečiť astmu? Prevencia proti astme

ako liečiť astmu

Astmou trpí v Slovenskej republike pomerne značná časť populácie, pričom počet postihnutých osôb neustále pribúda. Jedná sa o chronické ochorenie, kedy dochádza k zápalu prieduškovej sliznice. Sliznica opúcha a nasleduje zhoršené dýchanie. Ako liečiť astmu? Prevencia proti astme.

Čítať ďalej »

Ako znížiť cholesterol?

ako znižiť cholesterol

Vysoký cholesterol spôsobuje závažné zdravotné ťažkosti. Hoci si ho človek dlho nemusí ani uvedomovať, pokiaľ mu nie je nameraný u doktora, často stojí za srdcovým infarktom, mozgovou mŕtvicou, alebo napríklad angínou pectoris. Ako znížiť cholesterol? 10 tipov na reguláciu vysokého cholesterolu.

Čítať ďalej »

18 tipov, ako predísť upchatiu ciev: Príznaky a prevencia

ako predisť upchatiu ciev

Upchaté cievy sú závažným ochorením, ktoré je jedným z najčastejších dôvodov úmrtí osôb. Slovenská republika v tejto súvislosti patrí k svetovej špičke v zlom slova zmysle. Na choroby a choroby, ktoré vznikajú práve z dôvodu upchatia ciev, tu zomiera veľké percento populácie. Ako predísť upchatiu ciev? Aké sú príznaky a prevencia upchatých ciev?

Čítať ďalej »

Ako zabrániť nadmernému poteniu?

ako sa zbaviť nadmerného potenia

Potenie je u ľudí celkom prirodzeným javom. Telo tým reguluje svoju teplotu. Najmä v okamihu, keď sa zvyšuje telesná teplota, musí sa organizmus ochladiť, čo prebieha práve potením. Ak by telo nevylučovalo pot, mohlo by ľahko dôjsť k prehriatiu organizmu. Potenie však má svoje medze. Nikomu určite nie je príjemné, keď sa potí príliš. Dotýka sa to aj jeho okolia. Pot totiž príliš príjemne nevonia. Existujú triky, ako zamedziť nadmernému poteniu. 

Čítať ďalej »