Blog Archives

Rakytník rešetliakový a jeho liečivé účinky

rakytník rešetliakový a jeho liečive účinky

Na záhradách pred rodinnými domami sa pomerne hojne vyskytuje rakytník rešetliakový. Tento ker, ktorý má pôvod v Rusku, sa v súčasnosti pestuje nielen pre okrasu, ale aj z toho dôvodu, že jeho plody sa dajú konzumovať. Majú totiž významné množstvo vitamínov a ďalších látok, ktoré sú pre ľudský organizmus priaznivé. Rakytník rešetliakový a aké sú jeho liečivé účinky?

Čítať ďalej »

Ako liečiť závraty pomocou byliniek?

ako liečiť závraty pomocou byliniek

Závraty sú stavy, kedy sa vám motá hlava, strácate pevnú pôdu pod nohami. Ich príčina môže tkvieť v zlej životospráve, rovnako tak sú ale veľakrát sprievodným javom vážnejšieho ochorenia. V prípade, že trpíte závratmi, pomôžu okrem liečiv aj bylinky, respektíve recepty z nich. Ako liečiť závraty pomocou byliniek?

Čítať ďalej »

Rebríček obyčajný: Liečivé účinky a recepty

rebríček obyčajný a jeho liečivé účinky

Rebríček obyčajný je bylinkou, s ktorou sa v našich končinách môžete stretnúť úplne bežne. Ide o rastlinu, ktorá je pre svoje pozitívne účinky pre ľudský organizmus využívaná v prírodnom lekárstve už od nepamäti. Na čo konkrétne ale rebríček pomáha, ako sa dá využiť a čo si z neho môžete doma pripraviť? Na to vám odpovie tento článok rebríček obyčajný: Liečivé účinky a recepty.

Čítať ďalej »

Aké bylinky použiť na horúčku?

aké bylinky použiť na zníženie horúčky

Horúčka čiže zvýšená teplota je javom, ktorý sprevádza viacero ochorení. Ide pritom o obrannú reakciu organizmu, ktorý sa tak bráni proti infekcii. Na zníženie vysokej horúčky sa dajú použiť okrem liekov aj bylinky, z ktorých možno pripraviť čaj. Prečítajte si článok aké bylinky použiť na horúčku?

Čítať ďalej »

Návod, ako pripraviť švédske kvapky

švédske kvapky

Švédske kvapky sú účinnou pomocou pri najrôznejších zdravotných problémoch, ktoré majú čo do činenia s nesprávnou funkciou tráviaceho ústrojenstva. Pomáhajú však zmierňovať aj ťažkosti, ktoré súvisia s kožnými chorobami. Jedná sa o prípravok, ktorý je v tuzemských obchodoch a najmä na internete k dostaniu priamo vo forme už pripravených kvapiek. Môžete si ich však urobiť aj sami doma, postačí na to zakúpiť príslušnú zmes bylín. Prečítajte si návod ako pripraviť …

Čítať ďalej »